1. Загальні положення:
1.1.Бібліотека є навчальним, науковим, інформаційним та культурно-просвітницьким структурним підрозділом навчального закладу.1.2.Бібліотека в своїй діяльності керується чинним законодавством України, законом України « Про бібліотеки і бібліотечну справу», Конституцією України, Законом України «Про освіту», нормативними актами та наказами і розпорядженнями керівництва Інституту та документами з бібліотечної справи, Статутом Приватного акціонерного товариства « Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом».1.3.Коледж забезпечує правові, організаційні, фінансові та матеріальні умови, необхідні для функціювання Бібліотеки, зокрема належне зберігання, використання і поповнення фондів.1.4.Керівництво Бібліотекою здійснює завідувач, який підпорядковується директору Інституту.1.5.Порядок доступу до бібліотечних фондів та інформаційних ресурсів визначаються « Правилами користування бібліотечним фондом та послугами», які затверджує директор Інституту.1.6.Фонди бібліотеки є складовою частиною загально-державної, довідково-інформаційної системи.1.7.Порядок доступу до бібліотечного фонду та інформаційних ресурсів визначаються « Правилами користування бібліотечним фондом та послугами бібліотечно-інформаційного відділу Фахового Коледжу при Яготинському інституті ПрАТ «ВНЗ «МАУП», які затверджуються директором інституту.1.8.Дія даного Положення поширюється на працівників та студентів Фахового коледжу при Яготинському інституті МАУП.2. Завдання бібліотеки
2.1.Формування бібліотечного фонду здійснюється відповідно до навчальних, наукових та інформаційних потреб усіх категорій користувачів.2.2.Забезпечення повного та якісного обслуговування студентів та викладацького складу коледжу та інших категорій читачів згідно з їх інформаційними запитами на основі широкого доступу до книжкових фондів, відповідно до правил користування бібліотекою.2.3.Сприянню вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадського обов’язку, відкритого до інтелектуального, духовного і творчого розвитку.2.4. Пропагування та розкриття через книгу змісту загальнолюдських цінностей; історичної наукової та культурної спадщини, ідеї національного державотворення.2.5.Виховання інформаційної культури користувачів, прищеплювання їм навичок роботи з інформаційними ресурсами як на традиційних, так і на електронних носіях.2.5.Організація та ведення довідково-бібліографічного апарату, співпраця та взаємодія з іншими бібліотеками.3. Функції бібліотеки.
Бібліотека -
3.1.Здійснює інформаційне та бібліотечно – бібліографічне обслуговування користувачів.3.2.Організовує диференційне обслуговування користувачів на абонементі та в читальному залі.3.3. Безкоштовно надає користувачам бібліотеки основні бібліотечні послуги.3.4.Формує бібліотечні фонди згідно з навчальними планами, програмами та тематикою наукових досліджень інституту та Коледжу.3.5.Вилучає із бібліотечних фондів документи,що втратили актуальність, наукову та виробничу цінність, зношені, дефектні примірники.3.6.Організовує роботу з видавництвами та книжковими магазинами для комплектування бібліотечного фонду.3.7.Підбір літератури та програмно-методичних матеріалів відповідно до замовлень.3.8.Спільно з викладачами та представниками організацій проводить читацькі конференції, диспути та інші масові заходи.4.Зміст роботи
3.1.Бібліотека здійснює інформаційне та бібліотечно-бібліографічне обслуговування читачів.
3.2.Організовує обслуговування читачів на абонементі та читальному залі.
3.3. Вивчає інформаційні потреби, використовуючи різні форми і методи індивідуальної і групової інформації.
3.4.Пропонує бібліотечно-бібліографічні знання шляхом проведення індивідуальних бесід.
3.5. Формує бібліотечні фонди шляхом придбання навчальної літератури, згідно з навчальними планами, та програмами.
3.6. Веде роботу щодо пропаганди та розкриття бібліотечних фондів шляхом проведення масових заходів, згідно затвердженого плану.
3.7. Створює і веде систему бібліотечних каталогів.
3.8. Вивчає і впроваджує у практику передовий досвід бібліотечної роботи.
4. Права та обов’язки читачів. Умови записи в бібліотеку та порядок
користування бібліотечним фондом.
4.1. Право користування бібліотекою мають студенти, викладачі та працівники коледжу, користувачі інших навчальних закладів обслуговуються, як правило,
лише в читальному залі.
4.2.Читачі мають право отримати в тимчасове користування наукову, навчальну, довідкову, методичну літературу на абонементі, та читальному залі. Читачі мають право користуватись всіма видами довідково-бібліографічного обслуговування, іншими послугами, що надаються бібліотекою, брати участь в читацьких конференціях, вечорах, диспутах та інших заходах, що проводить бібліотека.
4.3. На підставі наказу про зарахування на навчання проводиться запис студентів до бібліотеки, заповнюється формуляр, який зберігається в бібліотеці.Користувачі інших навчальних закладів подають посвідчення і обслуговуються
в читальному залі.
4.4. Перед записом у бібліотеку читач повинен ознайомитись з правилами користування бібліотекою і підтвердити своє зобов’язання їх неодмінного виконання підписом на читацькому формулярі.
4.5. Навчальна література видається на абонементі на семестр або на навчальний рік в кількості, що відповідає навчальним планам і програмам.
4.6. Читачі, які не повернули літературу у визначені терміни, зобов’язанні оплатити поштові повідомлення бібліотекарів щодо повернення літератури.
4.7. Рідкісні та цінні видання, альбоми, атласи, енциклопедії, інші довідкові видання, а також поодинокі примірники, книжки підвищеного попитувидаються лише в читальному залі.
4.8. Бібліотекар має право продовжити термін користування літературою на прохання читача, якщо на неї нема попиту з боку інших читачів.
4.9. Для одержання літератури читач подає усний запит, розписується в читацькому формулярі за кожний одержаний примірник. Читацький формуляр засвідчує факт та дату видачі літератури. Повернення літератури засвідчується підписом бібліотекаря у читацькому формулярі.
4.10. Читачі зобов’язанні дбайливо ставитись до книжок та інших творів друку, одержаних із фондів бібліотеки, повернути їх у встановлені терміни, не виносити із приміщення бібліотеки літературу з бібліотечного фонду, якщо вона не записана в одному з облікових документів; не робити в ній поміток, не виривати і не загинати сторінки, не виймати карточки з каталогів і картотек, тощо.
4.11. При отриманні літератури читач має ретельно передивитися і, в разі виявлення якихось дефектів, повідомити бібліотекаря, який зобов’язаний зробити відповідні службові позначки.
4.12. Відповідальність за зіпсовану літературу несе читач, який користувався нею останнім.
4.13. Читачі,що завдали бібліотечному фонду збитків, несуть матеріальну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.
4.14.Читачі, що втратили книжки з бібліотечного фонду, або завдали їм непоправної шкоди, повинні замінити їх відповідно такими ж або визнаними бібліотекою рівноцінними. При неможливості заміни читач повинен зробити ксерокопію цього видання. Грошова компенсація встановлюється по ринкових цінах, що діють на день розрахунку.
4.15. Вартість пошкоджених чи загублених книжок та інших матеріалів визначається за цінами, що вказані в облікових документах бібліотеки з урахуванням подальшої індексації вартості їх фондів.
4.16. Грошова компенсація за втрачену літературу може бути внесена читачем безпосередньо в касу коледжу.
4.17. Заміна втраченої чи пошкодженої читачами літератури фіксується у спеціальній книзі і підтверджується підписами читача і бібліотекаря, що приймає заміну.
4.18. На час літніх канікул студенти повинні повернути до бібліотеки книжки та інші отримані матеріали.
4.19. Читачі, що закінчили коледж, повинні до отримання диплому повністю розрахуватись з бібліотекою і підписати обхідний лист.
4.20. Читачі повинні дотримуватись тиші в читальному залі. В осінньо-зимовий період не дозволяється працювати в читальному залі у верхньому одязі.
4.21. За порушення користування бібліотекою читач може бути позбавлений права користуватись всіма послугами бібліотеки на термін, що визначається завідувачем бібліотекою.
Бібліотека є структурним підрозділом Яготинського інституту ПрАТ «ВНЗ» МАУП» і була заснована в 2000 році м. Яготин по вулиці Поштова 61. На час заснування навчального закладу налічувалось 1500 примірників, а у 2005 р. фонд збільшився - 4800 примірників. До теперішнього року фонд становить 14 000 екземплярів.До послуг користувачів – абонемент і читальний зал, комп’ютерний зал, де можна скористатися інтернетом, сканером, ксероксом та попрацювати на ПК.Сьогодні бібліотека здійснює інформаційне та культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу. Головне завдання її діяльності є забезпечення потреб читачів навчальною, науковою та методичною літературою; формування інформаційних ресурсів; впровадження новітніх інформаційних технологій.Бібліотека сприяє вихованню гармонійної, морально-досконалої особистості, свідомої свого громадянського обов’язку та відкритої до інтелектуального і творчого розвитку. Фонд формується згідно потреб усіх категорій користувачів.Приорітетним напрямком є бібліографічно-інформаційна та просвітницька робота: огляди літератури, розгорнуті тематичні виставки різної тематики, інформаційні стенди, проводяться презентації, перегляди нових надходжень.Бібліотека надає допомогу у формуванні та редагуванні списків літератури до курсових, дипломних та інших наукових робіт. Бібліотека пропагує та розкриває за допомогою всіх бібліотечно-інформаційних засобів зміст загальнолюдських цінностей, культурно-історичної, духовної та наукової спадщини, ідеї національного державотворення. Бібліотека забезпечує максимально комфортні умови для користування науково-методичними та навчальними матеріалами.Користувачами бібліотеки є студенти та викладачі.Координація діяльності бібліотеки здійснюється підрозділами Академії, Інституту та Коледжу, співпраця та взаємодія з іншими бібліотеками.Адреса бібліотеки:м. Яготин, вул. Поштова 61, тел. 0986896099.Бібліотека Яготинського інституту та Фахового коледжу поповнила свої фонди навчальними виданнями
Бібліотека – це цілий світ, відкритий кожному, хто любить книгу. Бібліотека Яготинського інституту та Фахового коледжу МАУП є центром наукового та просвітницького життя студентів та викладачів. Тут можна знайти необхідні книги, періодичні видання, а також проводить цікаві зустрічі та заходи.
Ми дбаємо,щоб бібліотечні фонди поповнювалися актуальною, науковою та навчальною літературою. За 2022рік бібліотека придбала нові підручники з базових курсів, що викладаються для студентів.
| Менеджмент. Курс лекцій Автор: Діана Кучеренко Видавництво: ЦУЛ Рік видання: 2021 Мова: Українська Кількість сторінок: 184 |
Анотація «Менеджмент. Курс лекцій», Діана Кучеренко
Курс лекцій розроблено відповідно до програми навчальної дисципліни «Менеджмент» і він містить систематичний виклад основних понять, визначень, функцій та методів менеджменту. Призначений для студентів та слухачів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
| Стратегічний менеджмент Автор: Бутко М.П. Видавництво: ЦУЛ Видання 2019 Мова:українська Кількість сторінок 376
|
Анотація. На сторінках книги у доступній формі розкриваються теоретичні поняття і положення стратегічного менеджменту,наводяться прикладні аспекти його використання в умовах посилення процесів глобалізації та інтеграції. Читачеві пропонується найпоширеніші і випробувані часом інструменти сучасного етапу розвитку стратегічного менеджменту, застосування яких допоможе уникнути багатьох помилок підприємницької діяльності в Україні.
Посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів та викладачів економічних та управлінських дисциплін, а також на практикуючих менеджерів.