ЗВІТ РОБОТИ СТУДЕНТСЬКОЇ РАДИ ЗА 2022-2023 н.р.


Органом студентського самоврядування у Фаховому коледжі є Студентська рада, яка у квітні 2023 року була обрана за допомогою анонімного голосування.  У коледжі удосконалюються методи управління, розвивається студентське самоврядування та здійснюється на рівні студентської групи, гуртожитку та коледжу в цілому. Розроблена оптимальна система студентського самоврядування та його органів. Очолює роботу рада студентського самоврядування (голова студентської ради – Мовчан А., студентка ІІІ курсу). Завдання, що ставляться перед студентським самоврядуванням, реалізуються в його роботі. На початку навчального року директор коледжу видає розпорядження «Про організацію роботи студентського самоврядування» та «Організацію роботи з студентським самоврядуванням коледжу».

Самоврядування сприяє вихованню в студентів почуття причетності та відповідальності за те, що відбувається навколо них, показує реальний шлях змін на краще, допомагає виявляти і виховувати лідерів, дає їм перші навички управлінської діяльності.

Вибори  студентської ради в Фаховому коледжі проходить на демократичній основі. Форма діяльності кожної  структури та функціональні обов’язки її лідерів визначаються “Положенням про студентське самоврядування”. Це дає змогу послідовно впроваджувати рішення студради в життя академічних груп, а також забезпечує організаційну цілісність колективу, налагодження спільної діяльність його членів, регулювання  особистих стосунків, які виникають між студентами.

Розгорнута система студентського самоврядування дає можливість розвивати в студентів такі якості, як впевненість, відповідальність, толерантність, ініціативність, здатність висловлювати власні думки та вміння приймати рішення. На заняттях, які проводяться у вигляді тренінгів, дискусій, ділових ігор, розглядаються питання іміджу студентського лідера, взаємин студентів з викладачами, мовного етикету, культури спілкування, поведінки в конфліктних ситуаціях.

Важливою ознакою розвитку студентського самоврядування в коледжі є те, що студенти мають право висловлювати свою думку і бути “почутими”, брати участь у прийнятті рішень, що стосуються їх життя. Так представники студентського самоврядування здійснюють вплив на рішення педагогічної ради.

Розвиток студентського самоврядування, стимулювання громадської активності студентів – важливе завдання вищої школи.

Студенти за допомогою «Скриньки довіри» мають можливість запропонувати свої ідеї. Виходячи зі звернень студентів і їх пропозицій, студентська рада коледжу формує основні завдання, ставить їх до обговорення на студентській раді та під час зустрічей з адміністрацією навчального закладу. Студентська рада має досить широкі межі своєї діяльності: стимулює студентів до навчання, вимагає суворого дотримання правил внутрішнього розпорядку коледжу та проживання у гуртожитку.

Концепція становлення національного виховання студентської молоді ґрунтується на культурно-історичних цінностях народу, його традиціях і духовності, і виступає фактором цілісного формування особистості. Виховна діяльність коледжу спрямовується на реалізацію Конституції України, Законів про “Про освіту”, “Про вищу освіту”.

Виховна робота в коледжі організовується відповідно до покликання, інтересів і здібностей кожного студента з урахуванням суспільних потреб, специфіки та реальних можливостей коледжу. У зв’язку з цим виховна діяльність коледжу спрямована на створення умов для змістовного дозвілля студентів.

Чіткі завдання та стратегію роботи має рада студентського самоврядування коледжу. Сектори студради всебічно охоплюють діяльністю всі сфери студентського життя, сприяють навчанню та організації дозвілля, захисту прав студентів та виконання ними своїх обов’язків.

Коледж самостійно визначає зміст виховної роботи, умови організації, вирішення побутових питань, дозвілля, відпочинку.

Активною частиною роботи студентського самоврядування є творчий напрямок, який реалізується за рахунок концертів, зустрічей, відео робіт. За 2022-2023 роки були відзняті такі відео-роботи:


До Дня пам’яті жертв Голодомору - «Запали свічку пам’яті».

До дня ЗСУ - «Хореографічна постановка».

До Міжнародного Дня Миру - «Голубко біла ти лети у світ».

До річниці повномасштабного вторгнення та визволення Київщини - короткометражний фільм «Вшанування пам’яті загиблих дітей під час повномасштабного вторгнення».

До дня працівників освіти - «Червона доріжка».

До дня працівників освіти відеопривітання.

До дня студента - «Цікаві моменти студентського життя».

«Вишиванка – наш генетичний код».

До дня єдності України - «Долоньки надії».

Відеопривітання до Нового року.

Всі відео роботи є у вільному доступі на офіційному сайті та в соціальних мережах.


За 2022-2023 роки були проведені такі заходи:

Урочистості до Дня знань.

Урочистості до Дня працівника освіти.

Урочистості до Міжнародного дня студента. «Студентство –рушійна сила суспільства».

Новорічна дискотека.

Урочистості до Дня Захисника «За честь, за славу, за Народ».

Козацькі забави, патріотичні пісні, читання віршів військової тематики.

Прийняли участь у проведенні Всеукраїнського історичного заходу «Запали свічку».

Урочистості до Дня Захисника Вітчизни.

Флешмоб «Обійми мене» до дня обіймів.

«Жінка і війна, жінка як та весна зачарована». Зустріч з жінками-медиками 240 бойової бригади.

Художньо-театральна композиція «Великий Кобзар усіх часів».

Захід до Дня писемності та мови.

До Міжнародного дня волонтера проведено волонтерську акцію «Студентство і ЗСУ – разом до перемоги». Поїздка до військового шпиталю в с. Циблі.


Спортивна активність також є важливою діяльністю Студентської ради. Було проведено:

  1. Першість коледжу з настільного тенісу.
  2. Першість з футболу між студентами коледжу та інституту.
  3. Першість коледжу з шашок. Команда хлопців і дівчат.
  4. Першість по стрільбі серед команд коледжу.
  5. Триборство з легкої атлетики серед студентів коледжу.
  6. Великодній турнір з міні футболу серед команд студентів коледжу.
  7. Дружня зустріч з представниками територіальної оборони м. Яготина і збірної команди коледжу з міні футболу.
  8. Першість коледжу з ДАРТС.
  9. Силове багатоборство серед юнаків коледжу.
  10. Участь збірної команди коледжу з волейболу (дівчата).
  11. Участь збірної коледжу у районному заході – конкурсі «ДЖУРА».

Головними складовими системи виховної роботи є:

  • спрямування всієї навчально-виховної, позааудиторної діяльності педагогів на підготовку висококваліфікованих спеціалістів для роботи в якісно нових умовах розвитку суспільства – переходу до ринку і одночасне вироблення і формування їх соціальної активності, чітких громадянських позицій, національних і загальнолюдських цінностей;
  • виховання і формування національних загальнолюдських цінностей;
  • формування в молоді інтересу до історичного шляху українського народу і високої громадянської активності;
  • використання виховних можливостей студентського самоврядування;
  • активне використання інновацій у виховній роботі;
  • виховання свідомого ставлення до праці;
  • формування правової культури;
  • формування в студентів високої мовної культури;
  • пропагування здорового способу життя, профілактика алкоголізму, наркоманії та СНІДу;
  • сприяння розвитку талановитої молоді.